Három magánszemély is megtámadta a Fudan-népszavazás jóváhagyott kérdését
A IX. kerület polgármesterének két kérdése közül egyet hagyott jóvá a bíróság, ezt azonban hárman is megtámadták.
A IX. kerület polgármesterének két kérdése közül egyet hagyott jóvá a bíróság, ezt azonban hárman is megtámadták.
Annak az egyetemi alapítványnak, aminek nemcsak kampusza nincs Magyarországon, de még csak tervek szintjén sem létezik. Annak az egyetemnek, aminek hazánkba telepítése ellen a főváros még népszavazást is tervezett.
Valószínűleg nem lesz fővárosi népszavazás a kínai Fudan Egyetemről – írja a Népszava.
Igaz, nem országos, csak helyi – a IX. kerületi polgármester már arról beszélt, már elkezdték szervezni a népszavazást.
Az Alkotmánybíróság (Ab) honlapján szerdán délelőtt közzétett közlemény szerint a testület alaptörvény-ellenesnek minősítette és megsemmisítette a Kúria két végzését - vette észre a hvg.hu.
Mivel nem érkezett felülvizsgálati kérelem az ellenzék Fudan Egyetemről szóló népszavazási kérdéseire.
A hvg.hu úgy értesült, hogy mindkét tervezett kérdésben összegyűlt az előírt, minimálisan szükséges 200-200 ezer aláírás.
235 ezer aláírást gyűjtöttek össze az ellenzéki pártok a Fudan-ügyben, ezt Márki-Zay Péter jelentette be csütörtök délután a Facebookon.
Az ellenzéki pártok 170 ezer aláírást gyűjtöttek össze a Fudan Egyetemről és az álláskeresési járadék időtartamának 270 napra való emeléséről szóló népszavazási kérdéseikhez.
Eddig körülbelül 120 ezer aláírás gyűlhetett össze az ellenzéki pártok népszavazási kampányában a Momentum becslése szerint.
Hivatalosan is elindították a Fudan Egyetem magyarországi létrehozása ellen indított népszavazás kiírásához szükséges aláírások összegyűjtését az ellenzéki pártok - ezt csütörtökön sajtótájékoztatón jelentették be.
Megkezdődik az aláírásgyűjtés a Diákvárosról és a 270 napos álláskeresési járadékról szóló népszavazáshoz - jelentette be a főpolgármester, aki szerdán átvette a népszavazási kezdeményezésekhez szükséges aláírásgyűjtő íveket szerdán a Nemzeti Választási Irodában (NVI).
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.